Wystawa - „wisienka na torcie”?

1

Praca hodowlana ma na celu doskonalenie rasy. Jest to szeroko postawione ujęcie tematu. Pomijając więc różne aspekty w dążeniu  do… i skupiając się na krótkiej próbie odpowiedzi czym jest hodowla,  można zaryzykować stwierdzenie, że jest to spotkanie wzorca rasy z kreacją hodowcy.

Tak zwane „sprawdzam” odbywa się na wystawie. Każda hodowla, która ma utrwalony eksterier (a następuje to w wyniku wielu lat pracy) staje się rozpoznawalna w swoich kotach.

 Wystawa dla hodowcy, to docenienie efektu jego pracy. Pracy, która wydaje się nie mieć końca, bo w dążeniu do ideału zawsze jest coś, co można poprawić.

Po wielu latach możemy pochwalić się pięknymi Ragdollami, przyciągającymi uwagę i zdobywającymi uznanie na międzynarodowych wystawach w kraju i za granicą.

Ilustracją dotychczasowej pracy jest załączona migawka z jednej z międzynarodowych wystaw,  na której można było zobaczyć nasze Ragdolle. Pokazane koty spotkały się z przychylnością sędziów, otrzymując w różnych klasach wyróżnienia i wnioski pozwalające uzyskać tytuły.