Historia hodowli - pół żartem

Nic się nie dzieje bez przyczyny. W 2001 roku nie miałam pojęcia o istnieniu kotów rasy ragdoll, nie mówiąc o tym, że kot „jako taki”, w zwierzyńcu mojej głowy zajmował po koniach i psach dopiero trzecie miejsce.

Siedem lat później, miał się w naszym domu pojawić towarzysz zabaw dla mojego czteroletniego wówczas synka. Pełna wątpliwości postanowiłam, że będzie to właśnie kot. Do sprawy zabrałam się „metodycznie”. Postanowiłam, że jeżeli już mam dach nad głową dzielić z kotem, to kot musi spełniać pewne warunki. Przede wszystkim musi mi się podobać, koniecznie ma mieć niebieskie oczy i bezwzględnie ma być kotem dla dziecka - czyli posiadać charakter anioła. Takie koty nie istnieją pomyślałam i odetchnęłam z ulgą. Mimo to dla spokoju sumienia siadłam do internetu. Znalazłam encyklopedię kotów i postępując zgodnie z przyjętymi kryteriami przeglądałam kolejne rasy. Gdy dotarłam do strony z opisem rasy ragdoll oniemiałam. Ze zdjęcia, głęboko niebieskimi oczami, patrzył na mnie piękny kot…, w opisie przeczytałam przyjaźnie nastawione do człowieka, szukają z nim kontaktu i chętnie pozwalają się nosić na rękach. Wiedziałam, że przepadłam.

W styczniu 2008 roku pojechałam do Łodzi i z hodowli Koc-pol Cat*PL przywiozłam do Krakowa koteczkę rasy ragdoll o wdzięcznym imieniu Arabella. Taki był początek.

Certyfikat rejestracji FPL nr 6038 dla hodowli Rag-Bella*PL został wydany 26 sierpnia 2008 roku. Hodowla należy do Cat Club Feniks.